Pompy ciepła Śląsk – instalacje i montaż

Pompy ciepła jako nowy standard ogrzewania dla domów jednorodzinnych

Pompa ciepła to ekonomiczna a zarazem ekologiczna alternatywa dla konwencjonalnych sposobów ogrzewania domu oraz wody użytkowej. Stawiamy na sprawdzone, proste w instalacji oraz serwisowaniu, najbardziej niezawodne pompy typu powietrze-woda, zaprojektowane dla nawet 25 lat niezawodnego działania.

Pompy ciepła a oszczędności

Uzyskane przez nas z wykonanych projektów pomiary zużycia energii pompy ciepła pozwoliły uśrednić zużycie prądu przez pompę w ciągu pełnego roku kalendarzowego dla domu o powierzchni użytkowej powyżej 200 m2 do 5000 kWH, co przy średniej cenie 0,58 zł za kilowatogodzinę oznacza całoroczny koszt ogrzewania dużego domu oraz wody dla czteroosobowej rodziny w wysokości 2900 zł.

Należy również mieć na uwadze, że w przypadku nowo budowanych domów zaplanowanie pompy ciepła pozwoli zaoszczędzić na instalacji gazowej oraz kominie odprowadzającym spaliny z kotłowni.

Pompy ciepła zintegrowana z systemem fotowoltaicznym

Optymalnym rozwiązaniem dla inwestorów jest instalacja zarówno pompy ciepła, jak i instalacji fotowoltaicznej. W takim układzie prąd produkowany przez panele na dachu budynku zasila pompę ciepła, de facto ogrzewając tym samym dom oraz wodę użytkową. W obliczu nieuchronnych podwyżek cen prądu taka instalacja daje inwestorowi największą możliwą niezależność od czynników zewnętrznych.

Pompy ciepła a komfort i bezpieczeństwo

Pompy ciepła, tak jak i systemy fotowoltaiczne, są de facto całkowicie bezobsługowe. Przy trybie automatycznym odpada konieczność regulacji czy tym bardziej regularnych wycieczek do kotłowni w celu uzupełnienia paliwa. W przeciwieństwie do ogrzewania węglowego oraz gazowego, pompy ciepła są nie tylko bardziej ekonomiczne, ale i bardziej bezpieczne.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego w celu rozmowy o Państwa potrzebach dotyczących ogrzewania domu oraz dokonania bezpłatnej wyceny takiej instalacji.

Oferujemy również usługę serwisowania już wykonanych instalacji.