Przejeżdżając przez Polskę nie da się nie zauważyć ,że całkiem pokaźny procent mieszkańców naszego kraju przekonał się od rozwiązania, jakim jest fotowoltaika. Tychy, Mikołów i inne miejscowości położone w obrębie województwa śląskiego nie są tu wyjątkiem – i to do mieszkańców tego właśnie obszaru chcemy skierować nasza ofertę.

Instalacje fotowoltaiczne – Tychy, Mikołów i obszar województwa śląskiego


Osoby chcące zainwestować w instalacje, które energię czerpią z odnawialnych źródeł, powinny zainteresować się możliwymi sposobami dofinansowania – wszak to stosunkowo duży koszt, jaki trzeba ponieść na wstępie, jest jednym z głównych czynników, które odwodzą klientów od tej decyzji. Z pomocą przychodzą tu jednak dotacje rządowe i regionalne: ogólnopolskie programy „Mój Prąd” i „Czyste Powietrze” cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, natomiast w samym regionie realizowany jest też na przykład projekt „Odnawialne źródła energii szansą na poprawę jakości powietrza w Tychach”, kory pozwoli uniknąć części kosztów.

Z nami przyczyń się do poprawy stanu środowiska naturalnego!

Popularyzacja instalacji fotowoltaicznych wśród mieszkańców domów jednorodzinnych to z pewnością duży krok w celu poprawy czystości powietrza. Przyczynia się do tego nie tylko fakt, że energia czerpana jest tu z naturalnych źródeł – promieni słonecznych. W przypadku paneli fotowoltaicznych znika też konieczność ciągłego i wymagającego ich utrzymywania – tak, ich regularny przegląd jest ważny, ale przez znaczną część roku działają samoistnie, a konserwacja polega głównie na odgarnianiu z ich powierzchni liści i usuwaniu niewielkich zabrudzeń. Dodatkową zaletą jest też ciche działanie instalacji – dzięki temu nie zakłóca ona ani naszego życia codziennego, ani otaczającego ją środowiska naturalnego.

Ważnymi czynnikami, który przekonuje klientów do zainwestowania w OZE są też oczywiście korzyści finansowe i uniezależnienie się od podwyżek cen prądu. Te w połączeniu ze zredukowaniem negatywnego wpływu na środowisko, tworzą bardzo silną argumentację za instalacjami fotowoltaicznymi. Mieszkasz w Tychach, Mikołowie lub w okolicy tych miejscowości i jesteś zainteresowany przejściem na OZE? Skontaktuj się z nami!