Fotowoltaika Rybnik – panele i instalacje fotowoltaiczne

Alarmy smogowe coraz częściej pokazują rekordowe poziomy zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Stężenie szkodliwych pyłów jest czasami tak wysokie, że trzeba odwoływać zajęcia w szkołach w trosce o zdrowie dzieci. Przyszedł już najwyższy czas, żeby szukać alternatywnych, czystych źródeł energii. Jeśli także Ty chcesz dołożyć swoją cegiełkę w walce o czyste powietrze, rozważ rozwiązanie, jakim są panele fotowoltaiczne! Instalacja pozwala na częściowe uniezależnienie się od energii elektrycznej, która dalej oparta jest na węglu.

Czy fotowoltaika to dobry wybór?

Krytycy takich rozwiązań utrzymują, że instalacje fotowoltaiczne tracą całkowicie rację bytu zimą i przez to nie nadają się na wieloletnią inwestycję. Jest to tylko połowiczna prawda – nie da się oczywiście zaprzeczyć, że panele otrzymują zimą znacznie mniej światła słonecznego i przez to wytwarzają znacznie mniej prądu. Istotna jest w tym wypadku jednak współpraca z miejscowym dostawcą energii. Prawidłowo postawiona instalacja wyposażona w niezbędny sprzęt będzie w stanie oddać dostawcy nadwyżki prądu (o które bardzo łatwo latem). Następnie nadmiar wyprodukowanej energii można „odzyskać”, pobierając ją z powrotem za ułamek standardowej ceny rynkowej, kiedy tylko zechcesz! Tak naprawdę więc panele są w stanie przynosić Ci zauważalne zyski przez cały rok – to Ty decydujesz, jak je spożytkujesz.

Mieszkasz w Rybniku lub okolicach i masz pytania dotyczące naszej oferty? Zapraszamy do kontaktu mailowego, telefonicznego oraz przez formularz dostępny na naszej stronie!