Fotowoltaika Katowice – instalacje i panele fotowoltaiczne

Mieszkanie w domu jednorodzinnym ma wiele zalet – jesteśmy prawdziwymi panami własnych czterech ścian, nie musimy przejmować się sąsiadami żyjącymi tuż za ścianą, do tego jeszcze wolne chwile możemy spędzić we własnym ogrodzie… Istna sielanka, która niestety ma swoją cenę. Utrzymanie własnego domu, w tym dostarczenie energii elektrycznej, bywa kłopotliwym zadaniem, które ponadto odbija się na naszym portfelu. Istnieje na szczęście sposób, który pozwala niemało zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną – instalacja fotowoltaiczna!

Jakie zalety oferują panele fotowoltaiczne? Coraz większa liczba gospodarstw domowych decyduje się odejść od typowej konsumpcji na rzecz postawy prosumenckiej. Co to oznacza w praktyce? Posiadając odpowiednią instalację, stajemy się jednocześnie konsumentami i producentami prądu. Fotowoltaika pozwala zatem na samodzielne pokrycie części energii elektrycznej – z pewnością szybko zobaczysz różnicę na rachunku za prąd! Jeśli wytwarzasz więcej energii, niż jesteś w stanie spożytkować, możesz oddać nadwyżkę swojemu lokalnemu dostawcy, a następnie odebrać ją w późniejszym czasie za ułamek ceny rynkowej. W ten sposób panele przydają Ci się nawet zimą, kiedy słońce świeci znacznie krócej w ciągu dnia. To, co Twoja instalacja wytworzy latem, wykorzystaj w zimne, szare dni!

Mieszkasz w Katowicach lub w okolicy i masz pytania dotyczące naszej oferty? Zastanawiasz się, czy panele są rzeczywiście dobrą inwestycją? Serdecznie zapraszamy do kontaktu! Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i przygotujemy bezpłatną wycenę inwestycji.