Fotowoltaika Katowice – instalacje i panele fotowoltaiczne

Mieszkanie w domu jednorodzinnym ma wiele zalet – jesteśmy prawdziwymi panami własnych czterech ścian, nie musimy przejmować się sąsiadami żyjącymi tuż za ścianą, do tego jeszcze wolne chwile możemy spędzić we własnym ogrodzie… Istna sielanka, która niestety ma swoją cenę. Utrzymanie własnego domu, w tym dostarczenie energii elektrycznej, bywa kłopotliwym zadaniem, które ponadto odbija się na naszym portfelu. Istnieje na szczęście sposób, który pozwala niemało zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną – instalacja fotowoltaiczna!

Jakie zalety oferują panele fotowoltaiczne? Coraz większa liczba gospodarstw domowych decyduje się odejść od typowej konsumpcji na rzecz postawy prosumenckiej. Co to oznacza w praktyce? Posiadając odpowiednią instalację, stajemy się jednocześnie konsumentami i producentami prądu. Fotowoltaika pozwala zatem na samodzielne pokrycie części energii elektrycznej – z pewnością szybko zobaczysz różnicę na rachunku za prąd! Jeśli wytwarzasz więcej energii, niż jesteś w stanie spożytkować, możesz oddać nadwyżkę swojemu lokalnemu dostawcy, a następnie odebrać ją w późniejszym czasie za ułamek ceny rynkowej. W ten sposób panele przydają Ci się nawet zimą, kiedy słońce świeci znacznie krócej w ciągu dnia. To, co Twoja instalacja wytworzy latem, wykorzystaj w zimne, szare dni!

Przejście na odnawialne źródła energii to krok, na który decyduje się coraz szersze grono osób zatroskanych o przyszłość naszej planety. Niezależność energetyczna, połączona z wykorzystywaniem niewyczerpalnych zasobów naturalnych, pozwala na osiągniecie satysfakcjonującego poziomu komfortu. Systemy fotowoltaiczne to rozwiązanie, które na pewno zostanie docenione przez osoby, które chcą zmniejszyć wysokość swoich rachunków za prąd, jak i wszystkich tych, którzy na co dzień przyjmują postawę proekologiczną.

Fotowoltaika – Katowice – postaw na zieloną energię!

Promienie słoneczne, które padają na panele, zamienione zostają na prąd stały, a ten przemienia się w prąd zmienny w części instalacji, zwanej falownikiem. W trakcie tego procesu do atmosfery nie jest emitowany dwutlenek węgla ani żadne inne, szkodliwe odpady. Instalacja pracuje bezgłośnie, co też jest jej dużą zaletą.

Systemy fotowoltaiczne są więc doskonałą alternatywą dla tradycyjnych źródeł energii. Wielkość instalacji dobierana jest do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Aby służyła nam jak najlepiej, pod uwagę brane są takie kwestie, jak stopień zaciemnienia dachu i kierunek padania promieni słonecznych. Montaż systemu warto więc powierzyć sprawdzonej firmie.

Systemy fotowoltaiczne – Katowice – koszty inwestycji

Czynnikiem, który często zniechęca potencjalnych inwestorów przed zdecydowaniem się na montaż paneli fotowoltaicznych, są stosunkowo wysokie koszty, jakie trzeba ponieść na wstępie. Mimo wszystko warto jednak zdecydować się na to rozwiązanie – wydatki zwracają się już po kilku latach, istnieje też wiele źródeł dofinansowania do takiej inwestycji, a trwałość samej instalacji szacowana jest na około 25 lat.

Jeśli masz wątpliwości dotyczące kwestii finansowych, możesz skorzystać z naszej opcji bezpłatnej wyceny – wypełnij formularz, a w niedługim czasie otrzymasz odpowiedź z oszacowanymi kosztami inwestycji. Jeśli mieszkasz w Katowicach lub w niedalekiej odległości od tego miasta, skontaktuj się z nami i wybierz usługi firmy z dużym doświadczeniem. Instalacja systemów wykorzystujących odnawialne źródła energii nie ma przed nami tajemnic!

Mieszkasz w Katowicach lub w okolicy i masz pytania dotyczące naszej oferty? Zastanawiasz się, czy panele są rzeczywiście dobrą inwestycją? Serdecznie zapraszamy do kontaktu! Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i przygotujemy bezpłatną wycenę inwestycji.