Przejście na odnawialne źródła energii to bardzo dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych, jak i dla właścicieli domów jednorodzinnych. Jedną z głównych zalet instalacji paneli fotowoltaicznych są związane z nimi korzyści finansowe. Inwestorzy mogą liczyć na obniżenie wysokości rachunków za energię elektryczną, a rolnicy uzyskać mogą również ulgę w podatku rolnym o wysokości 25%. W przypadku przedsiębiorstw warto wspomnieć też o korzyściach wizerunkowych, związanych z wykorzystaniem ekologicznych metod pozyskiwania prądu i energii grzewczej.


Dzięki posiadaniu paneli przez długi czas nie dotkną nas wahania związane ze stawkami za prąd – instalacje wykonane przez wykwalifikowanych fachowców posłużą właścicielom przez co najmniej 25 lat. Kolejne korzyści z inwestycji wynikają z tak zwanej postawy prosumenckiej. Będąc użytkownikami paneli fotowoltaicznych, jesteśmy zarówno konsumentami, jak i producentami prądu. Co więcej, nadwyżki wyprodukowanej energii magazynowane są w sieci i mogą zostać wykorzystane na przykład w miesiącach zimowych, kiedy słońce nie świeci z taką intensywnością, jak w pozostałych dniach w roku.


Zalety instalacji fotowoltaicznych – postawa prośrodowiskowa

Energia słoneczna należy do grupy odnawialnych źródeł energii. Jest niewyczerpana, a jej pozyskiwanie przebiega w ekologiczny sposób. co więcej, przy jej produkcji nie wydzielają się szkodliwe dla środowiska substancje, jak dzieje się to w przypadku różnorakich paliw kopalnych. Same panele również nie mają negatywnego wpływu na środowisko – są bardzo trwałe i przy odpowiedniej konserwacji działają przez wiele lat. Praca całej instalacji przebiega w cichym trybie, co też nie jest bez znaczenia.


Fotowoltaika – Gliwice i Katowice

Duże miasta na Śląsku oraz miejscowości położone w ich pobliżu to główne obszary, na których montujemy nasze instalacje fotowoltaiczne. Gliwice są właśnie jednym z takich miejsc, dlatego serdecznie zapraszamy do kontaktu mieszkańców miasta i jego okolic, którzy są zainteresowani skorzystaniem z naszej oferty.